دربارۀ ما

شروع کار سیمرغ البرز از اواخر سال ۱۳۹۴ با همراهی چند تن از دوستان به صورت دوستانه کلید خورد؛ اما در بیست‌وچهارم خردادماه ۱۳۹۵، در برنامۀ صعود به قلۀ کرکس تصمیم گرفتیم که نام گروه سیمرغ البرز را برای خود انتخاب کنیم و پس از آن برنامه‌ها تحت عنوان گروه سیمرغ البرز برگزار می‌شد. بعد از مدتی نام سیمرغ البرز ثبت رسمی شد و از سال ۱۳۹۹ که باشگاه سیمرغ البرز با مجوز رسمی از سمت فدراسیون و هیئت کوهنوردی کرج آغاز به کار کرد.

باشگاه کوهنوردی و طبیعت‌گردی سیمرغ البرز در زمستان سال ۱۳۹۹ با مجوز رسمی از سوی سازمان تربیت بدنی (وزارت ورزش و جوانان) و با موافقت هیئت کوهنوردی استان البرز (زیر نظر فدراسیون کوهنوردی کشور) با هدف گسترش روزافزون این ورزش زیبا در میان آحاد مردم و با انگیزۀ پرورش هر چه بیشتر ورزشکاران متخصص این رشتۀ مفرح و روح افزا متولد شد.

ورزش کوهنوردی از دیرباز به دلیل روح اجتماعی که درون آن نهفته بود، نیاز مبرم به مکانی جهت اجتماعات متعدد خود داشته است. تا کنون گروه‌های کوهنوردی بسیاری با داشتن مشکلات فراوان در سر راه خود، مثل ایجاد مکان امنی جهت اجرای این اجتماعات و پرورش ورزشکاران بی‌شمار این رشتۀ ورزشی بوده‌اند.

اکنون در قرن بیست‌و‌یکم و در عصر ارتباطات، الکترونیک و زمانۀ فزایندۀ پیشرفت‌های ورزشی و در این برهۀ زمانی، که کشور عزیزمان با وجود نسل جوانی که اکثریت آن را تشکیل داده است، با تلاشی فراوان به‌سوی دروازه‌های پیشرفت و سعادت گام برمی‌دارد، بر همۀ ورزشکاران به‌ویژه ما کوهنوردان واجب است در این راه که در واقع راه کسب دانش‌های نوین و تجربیات جدید و افتخارات ملی ورزشی است، هرچه بیشتر کوشا باشیم.

باشگاه سیمرغ البرز با تمام امکانات خود سعی خواهد نمود با تلاش تمام اعضاء و با استفاده از تجربیات کوهنوردان و پیش‌کسوتان این ورزش به هدف نهایی خود که ایجاد باشگاهی پویا و خلاق و مبتکر است، هر‌چه سریع‌تر دست یابد.

مسئولین و اعضای این باشگاه که سال‌های زیادی را در این راه صرف کرده‌اند اکنون در این مکان تلاش می‌کنند نوین‌ترین روش اجرای برنامه‌های کوهنوردی، طبیعت‌گردی، صعودهایی بلند و ورزش‌های ماجراجویی و اعزام تیم به خارج از کشور برای صعود به قله‌های شناخته‌شده و هدایت و راهنمایی تیم‌های ورودی به کشور را با حداکثر سرعت و حداقل هزینه در برگزار کنند.

در پایان امیدواریم تمامی کوهنوردان در راه رسیدن به اهداف خود همواره شاد و پیروز و سلامت باشند.